Jakie są Twoje wymagania odnośnie transportu drogowego?

Na początku należy określić potrzeby związane z transportem danego ładunku. Czy wymaga on specjalnych warunków podczas transportowania? Kontrolowanej temperatury? Czy są to towary drobnicowe, paletowe, a może ponadgabarytowe? Szukasz transportu na terenie Polski czy interesuje Cię transport międzynarodowy? Zanim wybierzesz firmę do zrealizowania tego zadania, przygotuj się i zbierz odpowiedzi na zadane wyżej pytania.

RODZAJ ŁADUNKU
WARUNKI TRANSPORTU
KIERUNEK TRANSPORTU

Transport LTL

LTL (less than truckload) umożliwia współdzielenie kosztów pomiędzy innymi zleceniodawcami. Korzystając z tej opcji transportu, płacisz jedynie za przestrzeń transportową, którą wykorzystujesz, dzięki czemu wykorzystujesz najefektywniejszą cenowo formę przewozu. Przewóz LTL umożliwia także negocjowanie preferencyjnych stawek dla długoterminowych zleceń. Taka forma współpracy optymalizuje Twój czas na każdorazowe negocjacje cenowe. Dzięki takiej współpracy zyskują również małe i średnie przedsiębiorstwa, poszukujące usług przewozowych dla mniejszych przesyłek. W ten sposób zyskują możliwości profesjonalnej usługi transportowej.

Transport dedykowany

Kiedy warto z niego skorzystać? Transport dedykowany jest powszechnie znany jako transport door-to-door (od drzwi do drzwi). Jego główną cechą charakterystyczną jest to, że odbywa się bez przeładunków i doładunków – towar wprost od nadawcy trafia bezpośrednio do miejsca odbioru. Jeden przejazd jest realizowany wyłącznie dla jednego klienta, na jednej trasie. Jak sama nazwa wskazuje, transport door-to-door wyróżnia się możliwie najkrótszym czasem dostawy na prostej trasie. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi czas.

Chcesz skorzystać z naszych usług?